Licówki kompozytowe - Poznań

Uśmiech jest jednym z kluczowych elementów wyglądu zewnętrznego, który w dzisiejszych czasach odgrywa szczególnie ważną rolę. Każdy chce się czuć atrakcyjnie i wywoływać dobre wrażenie na innych ludziach, w czym ładny uśmiech jest niezwykle pomocny. Czasami z różnych względów nasze uzębienie nie pozwala nam w pełni korzystać z chwil, w których bez skrępowania możemy wyrazić swoje emocje przez pełny i nieskrywany uśmiech. Problem ten rozwiązuje stomatologia estetyczna. Bardzo przydatne okazują się licówki kompozytowe, które posiadają wiele zalet, a jedną z nich jest korzystniejsza cena. W klinice stomatologicznej Smile Studio w Poznaniu zakładamy je z myślą o pacjentach w każdym wieku.

Poprzez zastosowanie licówek kompozytowych można skutecznie ukryć wady uzębienia, tak aby były niewidoczne podczas otwierania ust. Dentysta - lekarz stomatolog, przymocowuje je do zęba w miejscu, które ma zostać zasłonięte. Ponieważ kolor materiału dobiera się pod kątem koloru własnych zębów, efekt jest bardzo atrakcyjny. Licówki kompozytowe praktycznie nie różnią się od zwykłego uzębienia – na pierwszy rzut oka nie da się tego zauważyć. Jeśli chodzi o cenę, jest ona stosunkowo niższa niż w przypadku licówek porcelanowych, które zresztą również mamy w swojej ofercie.

Licówki kompozytowe wykonujemy przy użyciu koferdamu, mikroskopu lub lup stomatologicznych. Materiały wykorzystywane do odbudowy to nano-hybrydowe materiały kompozytowe charakteryzujące się wysoką wytrzymałością oraz świetnym efektem estetycznym.

Przykłady prac:

Stan przed nałożeniem licówek kompozytowych - Smile Studio Poznań

Licówki kompozytowe założone w naszym gabinecie w Poznaniu

Korzyści wynikające ze stosowania licówek kompozytowych

Tym, co powinno zainteresować pacjentów, jest fakt, że licówki kompozytowe zakłada się w relatywnie krótkim czasie, bo najczęściej w trakcie pojedynczej, niedługiej wizyty. Co więcej, nie wymaga to skomplikowanych zabiegów stomatologicznych – z reguły konieczne jest delikatne zeszlifowanie powierzchni zębów, choć niekiedy można się obyć i bez tego. Założenie licówek kompozytowych nie powinno powodować bólu, jednak jeśli pacjent sobie tego życzy, w klinice Smile Studio w Poznań stosujemy także komputerowe znieczulenie miejscowe.

Licówki kompozytowe a porcelanowe – jakość, cena, trwałość

Podstawowym elementem różnicującym te dwa rodzaje uzupełnienia protetycznego jest materiał, z którego są wykonane. To on odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o wytrzymałość, estetykę i cenę całego zabiegu. Kompozyt jest mniej trwały i wymaga na wizytach kontrolnych przepolerowania, ponieważ może on ulec po czasie lekkiemu przebarwieniu. Licówki porcelanowe zachowują swoją gładkość oraz nie osadza się na nich osad w związku z czym są one droższe. W naszej klinice cena licówek kompozytowych wynosi od 500-700 zł, natomiast koszt porcelanowej to 1500 zł do 2000 zł.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może sobie pozwolić na porcelanowe uzupełnienie, dlatego osoby, które chcą poprawić estetykę uzębienia i mieć piękniejszy uśmiech bez wydawania dużych pieniędzy, powinny skorzystać z możliwości, jakie dają licówki kompozytowe.

Licówki kompozytowe to alternatywa dla licówek porcelanowych. Licówki bardzo skutecznie maskują przebarwienia, korygują kształt zęba lub odtwarzają utracone w skutek np. wskutek urazu tkanki zęba. Mogą posłużyć do wydłużenia zęba lub usunięcia szpary między zębami.

Licówki kompozytowe wykonujemy przy użyciu koferdamu, mikroskopu lub lup stomatologicznych. Materiały wykorzystywane do odbudowy to nano-hybrydowe materiały kompozytowe charakteryzujące się wysoką wytrzymałością oraz świetnym efektem estetycznym.

Pytania i odpowiedzi

Kiedy stosujemy Wypełnienia Artistic w klinice Smile Studio w Poznaniu?

  • Odbudowa ubytków o dużej powierzchni
  • Zamknięcie diastemy, czyli przerwy (szpary) między zębami
  • Odbudowa złamanego zęba
  • Odbudowa uszkodzonego szkliwa (pęknięcia lub ukruszenia)
  • Wymiana istniejących wypełnień nie spełniających estetycznych oczekiwań pacjenta

Jak długo utrzymuje się licówka kompozytowa?

Utrzymanie licówki kompozytowej zależy od szeregu czynników. Szacuje się, że czas utrzymania się wynosi ok 5 lat-pod warunkiem że nie nagryzamy na twarde przedmioty, oraz że mechanicznie ich nie uszkodzimy. Dużo zależy od także od prawidłowego utrzymania higieny oraz regularnych wizyt kontrolnych.

TOP