Dentysta chirurg stomatolog Poznań

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim zabiegi w skali mikro, zapewniające bezpieczeństwo, skuteczność, precyzję, maksymalne ograniczenie inwazyjności oraz bezbolesność oferowanego leczenia.

Klinika Smile Studio z Poznania dysponuje nowoczesnym sprzętem, a także specjalnie do tego przystosowanym gabinetem zabiegowym, wyposażonym, między innymi w profesjonalne oświetlenie, urządzenia do zabiegów mikrochirurgicznych, takie jak: fizjodyspenser, kauter, oraz mikroskop operacyjny firmy Carl Zeiss. Każdy współpracujący dentysta stomatolog umiejętnie korzysta z nowoczesnych narzędzi, dbając o komfort pacjenta i efektywność leczenia.

Mikroskop na którym pracuje dentysta stomatolog chirurg

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z zakresu:

– zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

 • usuwanie zębów, złamanych korzeni
 • usuwanie zębów mądrości (ósemek)
 • usuwanie zębów zatrzymanych w kości, np. zęby mądrości, zawiązki zębów mądrości, kły
 • plastykę wyrostka zębodołowego, często przed leczeniem protetycznym lub implantologicznym
 • usuwanie torbieli i innych zmian wraz z badaniem histopatologicznym

– zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej i mikrochirurgii przyzębia

 • zabiegi kiretażu zamkniętego i otwartego
 • zabiegi z zakresu mikro i makroplastyki przyzębia
 • podcinanie wędzidełka warg i języka
 • zabiegi pokrywania recesji zębowych zabiegi resekcji wierzchołka korzenia zęba

– zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej, rekonstrukcyjnej oraz z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej

 • korekty tkanek dziąsłowych, służące do maksymalizacji estetyki dziąsła wokół wprowadzonego implantu.
 • zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej (sinus lif) w celu pozyskania twardej tkanki kostnej dla umieszczenia implantów zębowych
 • zabiegi rozszczepiania i kondensacji tkanki kostnej w celu pozyskania objętości kości, niezbędnej do wprowadzenia implantów

leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dentysta chirurg - Poznań

W naszym gabinecie w Poznaniu skorzystają Państwo z kompleksowej diagnostyki oraz całkowicie bezbolesnego leczenia. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki któremu zabiegi przeprowadzane są szybciej i precyzyjniej niż w przypadku gabinetów wyposażonych tradycyjnie. Połączenie zaawansowanych technologii z doświadczeniem i kwalifikacjami współpracujących ze Smile Studio w Poznaniu stomatologów daje gwarancję doskonale przeprowadzonego leczenia.

Dbamy o komfort pacjentów, dlatego posiadamy w ofercie komputerowe znieczulenie The Wand, tak aby proces podawania znieczulania w obrębie jamy ustnej przebiegał bezboleśnie. Umożliwia to bezpieczna i skuteczna technologia The Wand, która polega na podaniu płynu analgetycznego na obszar przeznaczony do leczenia.

Na wstępnej konsultacji przeprowadzamy dokładny wywiad, szczegółowo informując o etapach leczenia oraz odpowiadając na nurtujące pytania. Dentysta bierze pod uwagę Państwa potrzeby i proponuje najlepszą formę leczenia.

Stomatolog chirurg - Poznań

Pomogliśmy już wielu pacjentom z różnorodnymi problemami. Możliwości współczesnej chirurgii stomatologicznej pozwalają na rozwiązanie wielu z nich, dlatego warto odbyć wizytę konsultacyjną na której przedstawione zostaną możliwości lecznicze. Na każdego pacjenta patrzymy holistycznie, staramy się kompleksowo zaplanować leczenie i reagować na bieżące potrzeby. Dbamy o najwyższą jakość usług i komfort. Serdecznie zapraszamy do gabinetu w Poznaniu.

Bezpieczeństwo zapewnia używana w Smile Studio aparatura. Radiowizjografia Carestream 6200 stosowana przy diagnozowaniu pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu promieniowania aż o 90% (w porównaniu do klasycznego zdjęcia z kliszy). Najnowszej generacji mikroskop zabiegowy Carl Zeiss Extaro 30 pozwala na pracę w dużym powiększeniu, co w przypadku zabiegów chirurgicznych ma kluczowe znaczenie.

Przestrzeń kliniki Smile Studio wypełnia przyjazna atmosfera, dzięki której łatwiej się rozluźnić i poddać leczeniu. Jeśli do tej pory wizyta u dentysty wzbudzała w Państwu mieszane uczucia - zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W rękach lekarzy z naszej kliniki mogą Państwo czuć się bezpiecznie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą gabinetu oraz realizacjami (https://www.smilestudio.pl/prace/).

Dobry chirurg dentysta Poznań - chirurgia stomatologiczna

Standardowa wizyta w gabinecie dentystycznym nie wiąże się z tak dużym stresem, tak jak wtedy gdy konieczny jest chirurg stomatolog. Niestety, nadal wielu pacjentów jest kierowanych na ekstrakcję zębów, mimo że współczesna stomatologia jest na najwyższym poziomie. Nieprawidłowa higiena uzębienia to jeden z podstawowych powodów zaawansowanej próchnicy, która może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w miazdze zęba. Do tego często dochodzi nieprzestrzeganie terminów wizyt kontrolnych, przez co lekarz nie jest w stanie na bieżąco eliminować drobniejszych ubytków w obrębie jamy ustnej.

Osoby zamieszkujące Poznań, którym potrzebny jest dobry chirurg stomatologiczny, powinny zapoznać się z ofertą naszej placówki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jakie posiada każdy ekspert chirurgii szczękowo-twarzowej ze Smile Studio, możemy zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści zdają sobie sprawę z tego, jak duży stres towarzyszy pacjentom czekającym na usuwanie zębów(w tym usuwanie zębów zatrzymanych). Dlatego każdy chirurg szczękowy jest nie tylko prawdziwym profesjonalistą, ale też wyróżnia się dużą empatią. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które także odwiedzają nasz gabinet stomatologiczny. Wśród małych pacjentów niekiedy konieczne jest chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych, czy mlecznych, dotkniętych próchnicą. Dzieje się tak, kiedy stomatologia zachowawcza już nie jest w stanie poradzić sobie z problemem.

Stomatologiczna chirurgia - więcej informacji

W naszym gabinecie każdy chirurg stomatolog ma dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, który jest dużym ułatwieniem w trakcie pracy z pacjentem. Wykorzystujemy sprawdzone środki do znieczulania w obrębie jamy ustnej, przez co ekstrakcja zęba nie powoduje większego bólu. Na początku wykonywane jest prześwietlenie RTG całej jamy ustnej, które pozwala sprawdzić faktyczny stan uzębienia. Korzystanie z profesjonalnej aparatury umożliwia nam ograniczenie groźnego promieniowania do minimum.

W naszym centrum proponujemy usunięcie nieprawidłowo wyrośniętych zębów mądrości, których pozostawienie może wywołać nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Każdy chirurg stomatolog z Poznania pracujący u nas, posiada duże doświadczenie w tego typu zabiegach. Już w czasie pierwszej wizyty ustalany jest plan leczenia, uwzględniający indywidualny stan uzębienia pacjenta. Gabinet stomatologiczny Smile Studio Poznań zapewnia sprawdzone znieczulenie, którego koszt doliczamy do ceny zabiegu.

Bardzo dobry chirurg szczękowy to nie koniec naszych propozycji. Gabinet stomatologiczny Smile Studio Poznań zrzesza też wielu innych specjalistów z dziedziny stomatologii, m.in. stomatologii estetycznej (wybielanie zębów, licówki), ortodoncji (aparaty), protetyki (implanty zębowekorony zębowe) itp. Więcej szczegółów na temat oferty można uzyskać, korzystając z naszej przeglądarki.

Jest Ci potrzebny Ci najlepszy stomatolog w Poznaniu? Umów wizytę za pośrednictwem naszego serwisu internetowego. Sprawdź zakładkę kontakt, zapoznaj się też z zawartością plików zawierających otrzymane przez nas certyfikaty.

TOP