Implanty zębów - cennik Poznań

Implanty Poznań - implanty zębów - śruba

Trwała utrata części lub całości zębów może wynikać z różnych przyczyn, począwszy od wypadku, poprzez chorobę, skończywszy na niewłaściwej higienie jamy ustnej. To poważny problem, wobec którego nie powinno się pozostawać biernym, ponieważ brak już jednego zęba odbija się niekorzystnie nie tylko na zdrowiu, ale nawet na psychice i życiu osobistym człowieka.

Aby przywrócić pełny uśmiech, można wykonać zabieg wszczepienia implantów. Implanty zębów to tytanowy element który jest odpowiednikiem korzenia zęba. To na nim w kolejnym etapie wykonuje się estetyczną koronę zębową zbliżoną kształtem i kolorem do naturalnego zęba.

Implanty zębów w najmniejszym stopniu nie są odczuwalne przy jedzeniu, piciu, mówieniu oraz wykonywaniu innych codziennych czynności . W ogóle się o nich nie myśli, dzięki czemu można żyć zupełnie normalnie, nie martwiąc się brakami w uzębieniu.

Implanty zębowe Poznań - korzyści z zastosowania

Mając ubytki w uzębieniu i chcąc skutecznie rozwiązać ten problem, zakładane pacjentom w Smile Studio Poznań implanty zębowe są jednym z najlepszych rozwiązań. Dzięki nim można się na nowo cieszyć pełnym uśmiechem i bez obaw sięgać nawet po twarde posiłki, jak orzechy czy sucharki. Oto najważniejsze korzyści z ich zastosowania.

  • Atrakcyjny wygląd. To świetne rozwiązanie pod względem estetycznym, ponieważ wykonana na implantach korona wyglądem jest zbliżona do naturalnego uzębienia
  • Możliwość normalnego jedzenia. Braki w uzębieniu utrudniają spożywanie posiłków, w szczególności twardych produktów i potraw. Założenie implantu pozwala na nowo cieszyć się smakiem niedostępnych wcześniej dań.
  • Trwałość. Nie ma wątpliwości, że proponowane implanty zębowe są niezwykle wytrzymałe i może z powodzeniem służyć pacjentowi przez długie lata, co wynika z zastosowania najwyższej jakości materiałów do produkcji.
  • Higiena. Utrzymanie czystości w jamie ustnej, w której został założony implant jest podobne jak w przypadku własnego uzębienia. Polega na regularnym myciu zębów, używaniu nici dentystycznej oraz stosowaniu płynu do płukania ust.
  • Zdrowie. Implanty zębowe nie wymagają szlifowania zębów sąsiednich (jak w przypadku mostów zębowych), przenoszą prawidłowe obciążenia na zęby oraz umożliwiają prawidłowe rozdrobnienie pokarmu (co może być trudne w przypadku uzupełnień ruchomych takich jak np. protezy całkowite) Powyższe czynniki mają pozytywny wpływ na ogólne zdrowie pacjenta.
Implant zęba - Poznań cena

Zabieg wszczepienia implantów - Poznań

W klinice Smile Studio w Poznaniu leczenie rozpoczyna się od wykonania diagnostyki, na podstawie której określa się możliwości dotyczące wszczepienia implantu zęba w danym przypadku. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, przeprowadza się zabieg wprowadzenia implantu.

W trakcie zabiegu wykonuje się małe nawiercenia w tkance kostnej, aby umieścić w nich implanty zębówwyprodukowane z tytanu, po czym po upływie ok. tygodnia zdejmowane są szwy.

Po upływie określonego czasu na wgajanie implant zęba ulega osteointegracji, czyli bezpośredniemu połączeniu z kością. Po tym okresie można go odsłonić w celu zamontowania śruby gojącej, która odpowiada za ukształtowanie dziąsła wokół przyszłej korony. Następnie dentysta pobiera wyciski, aby móc ostatecznie osadzić na implancie koronę i zakończyć związane z tym prace. Po wszystkim można na nowo cieszyć się z nowego pełnego uśmiechu.

Co trzeba wiedzieć o implantach zębowych

Zabieg wszczepienia implantów jest bezbolesny, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym.Co ważne, w naszej klinice Smile Studio Poznań pacjenci mają do dyspozycji nowoczesny rodzaj znieczulenia komputerowego, którego w żaden sposób się nie odczuwa. To bardzo komfortowe i często wybierane rozwiązanie. Aby nie martwić się dyskomfortem również po zabiegu, lekarz przekazuje zalecenia oraz przepisuje odpowiednie leki.

Jak pokazują badania, zabieg wyróżnia się wysokim odsetkiem powodzeń - 97%. Równie istotne jest to, że implanty zębowe cechują się bardzo dobrą trwałością – z powodzeniem można z nich korzystać przez lata, o ile odpowiednio dba się o higienę jamy ustnej, nie zapominając o wizytach kontrolnych u dentysty.

Trwałe implanty zębowe w Poznaniu

Wszczepiane przez nas implanty zęba produkowane są przez renomowaną markę premium będącą na rynku od ponad 30 lat. Stosowanie systemu Astra Tech Implant System jest udokumentowane. Dostępne są badania wskazujące na wyjątkowe rezultaty w zakresie zachowania kości brzeżnej i długoczasowych wyników klinicznych.

Cena implantu zęba

Implant zęba cena Poznań

Na koszt zabiegu wszczepienia implantów składają się przede wszystkim następujące elementy:
• zastosowanie tytanicznej struktury w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu,
• konieczność wykorzystania wysoce specjalistycznych urządzeń i sprzętów stomatologicznych,
• zaangażowanie doświadczonych, profesjonalnych dentystów - lekarzy stomatologów.
Głównie te trzy aspekty decydują o cenie usługi leczenia implantologicznego, która w klinice Smile Studio w Poznaniu wynosi 2500 zł za
najtańsze implanty zębów lub 3000 zł za nieco droższe implanty zębów.

Historia implantów zębowych

Zdrowy, piękny uśmiech wolny od ubytków od zawsze był ceniony, dlatego już w czasach starożytnych ludzie szukali rozwiązania na opracowanie pierwszych, dość prymitywnych protez zębowych, imitujących korzeń zęba. Wśród artefaktów dotyczących codziennego życia Majów badacze odkryli specyficzne implanty, których budulcem były naturalne muszle. Ich zadaniem było zastąpienie brakującej kości szczęki. Od tego czasu stomatologia bardzo się rozwinęła, jednak pierwsza, poważna metoda leczenia implantologicznego pojawiła się dopiero w XX wieku.

Prototyp o cechach wspólnych ze współczesnymi implantami powstał w latach 20., jednak proces jego udoskonalania trwa przez następne dekady. Naukowcy chcieli znaleźć sposób na to, aby tkanka szczęki obrosła metalowy łącznik umieszczony w implancie. Przełomem było wszczepienie tytanowego cylindra w kość udową królika w 1952 r. W przeciwieństwie do innych metali tytan nie był odrzucany przez żywy organizm.

W tym momencie swój początek ma współczesna implantologia, II połowa XX wieku to czas intensywnego rozwoju tej dziedziny stomatologii estetycznej. Połączenie ciała obcego z żywą tkanką dało możliwość odbudowy zęba. W 1965 roku pierwsza proteza została umieszczona na tytanowym implancie. Od tego momentu tego typu systemy stały się na świecie codziennością. Jednak Polska musiała poczekać do lat 90. na rozwój implantologii na przyzwoitym poziomie. Oczywiście nadal pojawiają się nowe rozwiązania implantologiczne, nie istnieje jednak lepszy materiał na łącznik niż tytan.

W Smile Studio oferujemy najlepsze implanty zębowe w Poznaniu, wyprodukowane przez szwedzką firmę Astra Tech. Są to wybitni specjaliści z branży, ich produkty wyróżnia zarówno najwyższa jakość, jak i innowacyjne wykonanie. Konsultacja będąca wstępem leczenia implantologicznego jest możliwa w naszym gabinecie codziennie (od pon. do pt.).

Jak dbać o implanty zębowe?

Stomatologia protetyczna i implantologia to popularne dziedziny medycyny. Za pomocą oferowanych przez nie rozwiązań można zastąpić dowolny ząb, bez względu na liczbę kanałów. Jednak osoby korzystające z nowoczesnych wszczepów tytanowych, powinny właściwie o nie dbać. W końcu cena implantu zęba w Poznaniu jest stosunkowo wysoka. Na szczęście sposób pielęgnacji po zabiegu nie różni się zbytnio od codziennej higieny jamy ustnej. Należy przede wszystkim pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów, co najmniej dwa razy w ciągu dnia po kilka minut. Warto korzystać też z nici dentystycznej, dzięki niej można dotrzeć nawet w najbardziej odległe miejsca dookoła zeba. Także regularnie stosowane płyny do płukania ust pozwalają dbać o stan uzębienia.

W przypadku implantacji nie można też dopuścić do powstawania kamienia nazębnego. Może to doprowadzić do pojawienia się choroby dziąseł, powodującej dyskomfort oraz zanik kości wokół zębów. Dlatego raz na pół roku trzeba koniecznie wybrać się na skaling oraz piaskowanie. Zabiegi tego typu umożliwiają usunięcie kamienia w trakcie jednej wizyty. Nasza klinika oferuje nie tylko najlepsze implanty w Poznaniu, ale też szereg zabiegów profilaktycznych - stomatologia zachowawcza. W zakres usług wchodzi m.in. instruktaż higieny. Stomatolog podpowie, jak odpowiednio dbać o czystość zębów, aby mieć zdrowy i piękny uśmiech.

Nasza cena na implanty zęba w Poznaniu uwzględnia dożywotnią gwarancję. Nie obejmuje ona jednak sytuacji, kiedy pacjent nie stosował się do wytycznych z zakresu higieny i pielęgnacji, przez co implant zębowy się nie przyjął. Należy też przestrzegać terminu konsultacji kontrolnych, pierwsza ma miejsce już kilka tygodni po implantacji. W ich trakcie lekarz sprawdzi, czy mosty lub korony odpowiednio osadziły się na implantach. Implanty są trwałe, dobrze pielęgnowane uzupełnienia protetyczne będą służyć przez dekady bez konieczności wymiany mostu czy implantu.

Implanty zębów cennik Poznań

Klinika stomatologiczna Smile Studio oferuje nowoczesne rozwiązania z dziedziny implantologii i protetyki. Dla wszystkich osób zainteresowanych naszymi implantami przygotowaliśmy atrakcyjny cennik. Ostateczny koszt implementacji uzależniony jest od wielu czynników i ustalany jeszcze przed zabiegiem. Umów się na wizytę, aby poznać więcej szczegółów. Każdy pacjent może u nas liczyć na rodzinną atmosferę oraz najwyższy komfort przez cały czas trwania czynności stomatologicznych. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania; zadzwoń lub napisz do nas wiadomość.

W naszej pracy stawiamy na nieustanny rozwój, stomatologia to nasz pasja. Lekarze stomatolodzy ze Smile Studio Poznań cały czas rozwijają swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w branżowych konferencjach organizowanych przez prestiżowe agencje naukowe. Dzięki temu możemy zaproponować swoim pacjentom innowacyjne rozwiązania, które stosowane są tylko w niewielu placówkach stomatologicznych w kraju.

Konsultacje stomatologiczne z zakresu implantologii prowadzimy we wszystkie dni robocze. Oferta naszego centrum obejmuje też inne dziedziny, takie jak stomatologia estetyczna, dziecięca, ortodoncja i inne usługi z zakresu dental care. Pierwsza wizyta w Smile Studio Poznań kosztuje tylko 100 złotych. W jej trakcie wykonujemy zdjęcie RTG uzębienia pacjenta, na którym oznacza się wszystkie ubytki. Ustalany jest także szczegółowy plan leczenia. Na szczególną uwagę zasługuje nasz specjalny pakiet stomatologiczny, obejmujący szereg zabiegów higienizacyjnych. W połączeniu z prawidłową pielęgnacją jamy ustnej pozwalają one praktycznie całkowicie wyeliminować ryzyko pojawienia się próchnicy. Dlatego warto korzystać z tego planu regularnie, najlepiej raz na pół roku. Umów się na wizytę.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Wszelkie prawa zastrzeżone.

TOP