Implanty zębów - Poznań

Śruba do implantu zębowego - Poznań cennik

Trwała utrata części lub całości zębów może wynikać z różnych przyczyn, począwszy od wypadku, poprzez chorobę, skończywszy na niewłaściwej higienie jamy ustnej. To poważny problem, wobec którego nie powinno się pozostawać biernym, ponieważ brak już jednego zęba odbija się niekorzystnie nie tylko na zdrowiu, ale nawet na psychice i życiu osobistym człowieka.

Aby przywrócić pełny uśmiech, można wykonać zabieg wszczepienia implantu. Implant to tytanowy element który jest odpowiednikiem korzenia zęba. To na nim w kolejnym etapie wykonuje się estetyczną koronę zbliżoną kształtem i kolorem do naturalnego zęba.

W jedzeniu, piciu, mówieniu oraz wykonywaniu innych codziennych czynności w najmniejszym stopniu nie odczuwa się obecności implantu. W ogóle się o nim nie myśli, dzięki czemu można żyć zupełnie normalnie, nie martwiąc się brakami w uzębieniu.

Korzyści z zastosowania implantów zębowych

Mając ubytki w uzębieniu i chcąc skutecznie rozwiązać ten problem, zakładane pacjentom w Smile Studio w Poznaniu implanty są jednym z najlepszych rozwiązań. Dzięki nim można się na nowo cieszyć pełnym uśmiechem i bez obaw sięgać nawet po twarde posiłki, jak orzechy czy sucharki. Oto najważniejsze korzyści z ich zastosowania.

  • Atrakcyjny wygląd. Implant to świetne rozwiązanie pod względem estetycznym, ponieważ wykonana na nim korona wyglądem jest zbliżona do naturalnego uzębienia
  • Możliwość normalnego jedzenia. Braki w uzębieniu utrudniają spożywanie posiłków, w szczególności twardych produktów i potraw. Założenie implantu pozwala na nowo cieszyć się smakiem niedostępnych wcześniej dań.
  • Trwałość. Nie ma wątpliwości, że proponowane rozwiązanie jest niezwykle wytrzymałe i może z powodzeniem służyć pacjentowi przez długie lata, co wynika z zastosowania najwyższej jakości materiałów do produkcji.
  • Higiena. Utrzymanie czystości w jamie ustnej, w której został założony implant jest podobne jak w przypadku własnego uzębienia. Polega na regularnym myciu zębów, używaniu nici dentystycznej oraz stosowaniu płynu do płukania ust.
  • Zdrowie. Implanty zębowe nie wymagają szlifowania zębów sąsiednich (jak w przypadku mostów zębowych), przenoszą prawidłowe obciążenia na zęby oraz umożliwiają prawidłowe rozdrobnienie pokarmu (co może być trudne w przypadku uzupełnień ruchomych takich jak np. protezy całkowite) Powyższe czynniki mają pozytywny wpływ na ogólne zdrowie pacjenta.
Implant zęba - Poznań cena

Wprowadzenie implantu zęba

W klinice Smile Studio w Poznaniu leczenie rozpoczyna się od wykonania diagnostyki, na podstawie której określa się możliwości dotyczące wszczepienia implantu w danym przypadku. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, przeprowadza się zabieg wprowadzenia implantu.

W trakcie zabiegu wykonuje się małe nawiercenia w tkance kostnej, aby umieścić w nich implanty wyprodukowane z tytanu, po czym po upływie ok. tygodnia zdejmowane są szwy.

Po upływie określonego czasu na wgajanie implant ulega osteointegracji, czyli bezpośredniemu połączniu z kością. Po tym okresie można go odsłonić w celu zamontowania śruby gojącej, która odpowiada za ukształtowanie dziąsła wokół przyszłej korony. Następnie dentysta pobiera wyciski, aby móc ostatecznie osadzić koronę i zakończyć związane z tym prace. Po wszystkim można na nowo cieszyć się z nowego pełnego uśmiechu.

Co trzeba wiedzieć o implantach zębowych

Zabieg wszczepienia implantów jest bezbolesny, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym.Co ważne, w naszej klinice w Poznaniu pacjenci mają do dyspozycji nowoczesny rodzaj znieczulenia komputerowego, którego w żaden sposób się nie odczuwa. To bardzo komfortowe i często wybierane rozwiązanie. Aby nie martwić się dyskomfortem również po zabiegu, lekarz przekazuje zalecenia oraz przepisuje odpowiednie leki.

Jak pokazują badania, zabieg wyróżnia się wysokim odsetkiem powodzeń - 97%. Równie istotne jest to, że implanty zębowe cechują się bardzo dobrą trwałością – z powodzeniem można z nich korzystać przez lata, o ile odpowiednio dba się o higienę jamy ustnej, nie zapominając o wizytach kontrolnych u dentysty.

Trwałe implanty zębowe w Poznaniu

Wszczepiane przez nas implanty produkowane są przez renomowaną markę premium będącą na rynku od ponad 30 lat. Stosowanie systemu Astra Tech Implant System jest udokumentowane. Dostępne są badania wskazujące na wyjątkowe rezultaty w zakresie zachowania kości brzeżnej i długoczasowych wyników klinicznych.

Cena implantu zęba

Wprowadzanie implantu zębowego - gabinet Poznań, ceny od 2500zł

Na koszt zabiegu składają się przede wszystkim następujące elementy:
• zastosowanie tytanicznej struktury w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu,
• konieczność wykorzystania wysoce specjalistycznych urządzeń i sprzętów stomatologicznych,
• zaangażowanie doświadczonych, profesjonalnych dentystów.
Głównie te trzy aspekty decydują o cenie usługi, która w klinice Smile Studio w Poznaniu wynosi 2500 zł za
najtańsze implanty zębów lub 3000 zł za nieco droższe.

TOP