Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Poznań

Leczenie kanałowe zębów, czyli leczenie endodontyczne stosuje się, kiedy miazga zęba (potocznie nazywana nerwem),  jest zainfekowana i występuje jej stan zapalny. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona lub nieprawidłowo leczona próchnica. Nie leczenie miazgi zęba może doprowadzić do poważnych powikłań np. ropnia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - korzyści

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu umożliwia dużo lepszy wgląd w pole zabiegowe. Dzięki powiększeniu które może wynieść aż 25 krotność poprawia się szanse na odnalezienie ujść wszystkich kanałów, precyzyjne opracowanie oraz wypełnienie systemu korzeniowego. Dokładniejsze oczyszczenie systemu korzeniowego w zębie zwiększa szanse przetrwania zęba w kolejnych latach. Z myślą o zapewnieniu oczekiwanych efektów w klinice Smile Studio w Poznaniu pacjenci są leczeni z wykorzystaniem modelu Carl Zeiss Extaro 300, zestawu do płynnej gutaperki oraz RVG Carestream.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Poznań

Nasze gabinety wyposażone są m.in.: najnowszy model mikroskopu stomatologiczny firmy Carl Zeiss Extaro 300, zestaw do płynnej gutaperki oraz RVG Carestream

Narzędzia używane w leczeniu kanałowym pod mikroskopem - Smile Studio Poznań

Leczenie pod mikroskopem krok po kroku

Zabieg rozpoczyna się od kompletnego pozbycia się chorej miazgi z wnętrza zęba, a więc z jego korzenia i komory. Usuwane zostają nerwy i naczynia krwionośne, następnie przy zastosowaniu płynów płuczących i specjalistycznych urządzeń, oczyszcza się i płucze kanały korzeniowe. Kolejnym etapem jest wypełnienie systemu korzeniowego gutaperką (naturalny, termoplastyczny polimer) która jest podgrzewana i zapływa w kanały korzeniowe szczelnie je wypełniając. W zależności od skomplikowania zabieg może być przeprowadzony w trakcie jednej lub większej liczby wizyt (z reguły nie więcej niż 2 wizyty).

Cena leczenia endodontycznego oraz jego trwałość

Koszt zabiegu jest zróżnicowany i zależy od ilości kanałów w zębie. Na cenę zabiegu ma także wpływ czy leczenie przebiega po raz pierwszy (leczenie pierwotne) czy ząb musi być leczony ponownie kanałowo (leczenie powtórne). Warto pamiętać także o tym, że na wieloletnie powodzenie po leczeniu kanałowym ma bardzo duży wpływ szczelna odbudowa zęba. Dobór odpowiedniej metody odbudowy zęba jest uzależniony od ilości pozostałych tkanek własnych zęba i jest przedstawiany pacjentowi na wizycie konsultacyjnej.

"Własny ząb jest zawsze bardziej cenny niż najlepsza odbudowa protetyczna."

TOP