Aparaty ortodontyczne - Poznań

Dzięki możliwościom jakie oferuje nowoczesna ortodoncja w Smile Studio leczymy zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiemy, jak ważny dla naszych pacjentów jest zdrowy piękny uśmiech i związane z nim dobre samopoczucie oraz pewność siebie.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, stawiamy na najlepsze rozwiązania i kompleksowe leczenie.

Wady zgryzu obejmują nieprawidłowości w ustawieniu zębów, łuków zębowych i ich wzajemnych relacji. Zauważane najczęściej jako „krzywe zęby” mogą negatywnie wpływać na samoocenę a także na zdrowie jamy ustnej. Jeśli nieprawidłowy układ zębowy powiązany jest z nieprawidłowościami w budowie kości szczęk możemy zaobserwować zaburzenia w rysach twarzy. Niewłaściwy dalszy rozwój często nasila wadę, dlatego u dzieci, dzięki odpowiedniemu leczeniu ortodontycznemu można zatrzymać niekorzystne zmiany i przywrócić prawidłowy wzrost, wymowę a także wyeliminować ewentualne problemy z jedzeniem. W praktyce aparaty ortodontyczne są niezastąpione w leczeniu wad zgryzu, bez względu na wiek pacjenta. Również u dorosłych zastosowanie leczenia z użyciem aparatów ortodontycznych niesie liczne korzyści w postaci łatwiejszej higieny, co wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy i problemów z przyzębiem, stwarza odpowiednie warunki do leczenia implanto-protetycznego, ale co najważniejsze, pacjent zyskuje piękny i zdrowy uśmiech.
W klinice Smile Studio w Poznaniu pacjenci mogą liczyć na połączenie konkurencyjnych cen z profesjonalizmem świadczonych usług.

Zakładanie aparatów ortodontycznych w Poznaniu

Poprzez leczenie można uzyskać prawidłowy, prosty zgryz, w którym łuki zębowe układają się poprawnie, a poszczególne zęby nie ścierają się ze sobą. Odbija się to korzystnie na rysach twarzy , a co za tym idzie – ogólnym wyglądzie pacjenta, w szczególności dziecka. Co ważne, wykonywane w naszej klinice aparaty ortodontyczne zawsze są indywidualnie dopasowane do potrzeb i wymagań pacjenta, tak aby w możliwie efektywny sposób i w możliwie krótkim czasie uzyskać oczekiwane efekty leczenia. Pacjenci z okolic Wielkopolski i nie tylko, obdarzają nas zaufaniem i bez względu na wiek rozpoczynają leczenie ortodontyczne.

Dzięki możliwościom jakie oferuje nowoczesna ortodoncja w Smile Studio leczymy zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiemy, jak ważny dla naszych pacjentów jest zdrowy piękny uśmiech i związane z nim dobre samopoczucie oraz pewność siebie.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, stawiamy na najlepsze rozwiązania i kompleksowe leczenie, proponując wysokiej klasy aparaty.

Jakie korzyści niesie leczenie ortodontyczne?

 • poprawa wyglądu – równe ustawienie zębów w łuku, odpowiednie proporcje twarzy, ładny i symetryczny uśmiech, który jest naszą najlepszą wizytówką
 • lepsza higiena – proste i równe zęby to również lepsze ich oczyszczanie a co za tym idzie wzorowa kondycja zarówno zębów jak i przyzębia
 • poprawa wymowy, funkcji żucia w przypadku dużych wad zgryzu to ważny efekt, na którego uzyskanie pozwalają aparaty ortodontyczne
 • zapobieganie starciu zębów, przesunięciom i zaburzeniom zgryzu
 • lepsze samopoczucie

Jakie możliwości leczenia oferujemy?

W Smile Studio w Poznaniu oferujemy pacjentom wiele metod leczenia od aparatów stałych metalowych przez aparaty estetyczne, aparaty samoligaturujące po aparaty niewidoczne - INVISALIGN®

Plan leczenia jak i aparat dobierany jest w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

 • Aparat stały metalowy
 • Aparat stały estetyczny
 • Aparat samoligaturujący
 • Aparat niewidoczny - INVISALIGN®, Clear Aligner®
 • Aparaty wyjmowane

Jak wygląda przebieg leczenia?

 1. Pierwsza wizyta, czyli konsultacja ortodontyczna, polega na dokładnym zbadaniu pacjenta, ocenie wady zgryzu i określeniu potrzeby leczenia ortodontycznego. W przypadku wskazań do leczenia, konieczne jest uzupełnienie badań diagnostycznych o:
  • fotografie wewnątrz i zewnątrzustne
  • wyciski (w celu wykonania modeli diagnostycznych)
  • zdjęcie pantomograficzne
  • zdjęcie cefalometryczne

  Wszystkie badania jak i zdjęcia rentgenowskie wykonujemy na miejscu. Posiadamy cyfrową pracownię RTG, dzięki której dawka promieniowania ograniczona jest do minimum a zdjęcie możemy oceniać już po chwili na monitorze komputera. Dzięki temu pacjenci mają gwarancję dobrej i dokładnej diagnozy, która jest podstawą dobrania odpowiedniego aparatu ortodontycznego.

 2. Druga wizyta, czyli omówienie planu leczenia
  Na podstawie wyników badań i analizy dokumentacji ustalany jest indywidualny plan leczenia ortodontycznego. Na tej wizycie z Pacjentem omawiany jest szczegółowo plan leczenia ortodontycznego, uwzględniający przebieg oraz przewidywany czas trwania leczenia. Pacjent zapoznaje się z kosztami leczenia. Jest to dobry moment na ewentualne pytania oraz wybór zamków ortodontycznych. Po zaakceptowaniu planu leczenia możliwe jest rozpoczęcie właściwego leczenia. 
 3. Trzecia wizyta, czyli właściwe leczenie ortodontyczne
  Na tej wizycie zakładany/oddawany jest aparat ortodontyczny. Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia odnośnie higieny jamy ustnej oraz użytkowania aparatu. 
 4. Wizyty kontrolne
  W trakcie leczenia ortodontycznego bardzo ważne są systematyczne wizyt kontrolne (średnio co 4- 6tyg), w czasie których aparat jest odpowiednio aktywowany, w celu osiągnięcia zamierzonego rezultatu. 
 5. Zdjęcie aparatu oraz leczenie retencyjne
  Fazę aktywną leczenia ortodontycznego kończy zdjęcie aparatów stałych. W celu stabilizacji osiągniętych wyników stosuje się leczenie retencyjne, w trakcie, którego również konieczne są wizyty kontrolne.

Najczęściej zadawane pytania

W jakim wieku odbyć pierwszą konsultację ortodontyczną?

Pierwsza konsultacja ortodontyczna powinna się odbyć w 7 r.ż., chyba że rodziców niepokoi stan zgryzu lub dentysta - lekarz stomatolog, pediatra bądź logopeda skieruje dziecko wcześniej.

Na co zwrócić uwagę nosząc aparat stały?

 • należy dbać o higienę jamy ustnej- same aparaty ortodontyczne nie powodują próchnicy, tylko niedokładnie umyte zęby i zalegające resztki pokarmowe

 • należy unikać twardych pokarmów (orzechy, popcorn), słodkich klejących przekąsek (toffi); owoce i warzywa, które należy odgryzać takie jak: jabłka, marchew, należy kroić na małe kawałki
 • należy przestrzegać harmonogramu wizyt oraz czynnie uczestniczyć w procesie leczenia
TOP