Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze to leczenie próchnicy zębów na każdym jej etapie. Próchnica zębów rozpoczyna się od nieestetycznych plam na zębach i prowadzi do powstawania widocznych ubytków w twardych częściach zęba.

Dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu i usunięciu przez dentystę próchnicowo zmienionych tkanek zęba można uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Pozwala to pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem.

Pracujemy w powiększeniu, aby dokładnie zlokalizować próchnicę już na jej początkowym etapie. Powiększenie umożliwia większą precyzję podczas oczyszczania zęba z próchnicy. Pozwala na wykonanie szczelnej oraz dobrze zintegrowanej odbudowy zęba.

Do leczenia standardowo wykorzystujemy koferdam. Koferdam jest to arkusz gumy używany w celu odizolowania zęba lub zębów podczas zabiegów dentystycznych.

Zalety stosowania koferdamu:

  • Zabezpiecza leczone zęby przed dostępem śliny
  • Chroni błonę śluzową przed podrażnieniem przez substancje chemiczne używane w trakcie zabiegu
  • Zabezpiecza pacjenta i lekarza przed zakażeniem zabiegowym
  • Zabezpiecza błonę śluzową przed zranieniem wiertłem
  • Skraca i usprawnia zabieg – nie ma potrzeby ciągłej wymiany wałeczków z ligniny
  • zmniejszyła odruch wymiotny

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to alternatywa dla licówek porcelanowych. Licówki bardzo skutecznie maskują przebarwienia, korygują kształt zęba lub odtwarzają utracone w skutek np. wypadku tkanki zęba. Mogą posłużyć do wydłużenia zęba lub usunięcia szpary między zębami.

Wypełnienia ESTETIQE

Dla najbardziej wymagających pacjentów nano-hybrydowe wypełnienia kompozytowe dowiedz się więcej (link do strony ESTHETIQE)

ICON

Likwidacja białych plamek na powierzchni zęba

Jakie są zalety znieczulenia komputerowego?

 

The Wand jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z komputera i specjalnej, małej końcówki przypominającej długopis. Końcówka ta umożliwia bezpieczne i bezbolesne podawanie środka znieczulającego pod kontrolą mikroprocesora. Komputer cały czas informuje o kolejnym etapie znieczulenia i ilości podanego środka, który dozowany jest bardzo powoli, dlatego pacjent nie czuje bólu i charakterystycznego rozpierania w dziąsłach.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymuje się licówka kompozytowa?

Utrzymanie licówki kompozytowej zależy od szeregu czynników. Szacuje się, że czas utrzymania się wynosi ok 5 lat-pod warunkiem, że nie nagryzamy na twarde przedmioty, oraz że mechanicznie ich nie uszkodzimy. Dużo zależy od także od prawidłowego utrzymania higieny oraz regularnych wizyt kontrolnych.

Czy na wypełnienia jest udzielana gwarancja?

Na wykonywane prace udzielana jest rękojmia (czytaj więcej)

TOP