Profilaktyka

Zabiegi profilaktyczne zapobiegają powstawaniu próchnicy, zapalenia dziąseł czy parodontozy.

Usuwanie kamienia (scaling)

Nieusuwana płytka bakteryjna w ramach codziennej higieny jamy ustnej przekształca się w kamień nazębny. Kamień prowadzić może do rozwoju chorób dziąseł i przyzębia - paradontozy, a w konsekwencji do utraty zębów. Usuwanie kamienia nazębnego odbywa się przy pomocy ultradźwiękowego urządzenia - skalera. Duży wpływ na osadzania się kamienia mają nawyki żywieniowe pacjenta oraz skład śliny. Zabieg wykonuje się 1-2 razy na rok

 

Piaskowanie - usuwanie osadów i przebarwień

Piaskowanie zębów to zabieg, który polega na usuwaniu wszelkich osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą tzw. piaskarki. Piaskowanie jest zabiegiem uzupełniającym scaling. Zalecany jest także przed wybielaniem zębów lub osobom noszącym aparat ortodontyczny. Może być stosowany jako odrębny zabieg w celach estetycznych, aby zęby odzyskały naturalną biel i gładkość. Zabieg wykonuje się 1-2 razy na rok.

Fluoryzacja kontaktowa / Lakierowanie

Ma na celu zwiększenie twardości szkliwa przed próchnicą oraz czynnikami zewnętrznymi. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej pianki aplikowanej na łyżkę (fluoryzacja kontaktowa) lub przy pomocy wcierania preparatu w zęby (lakierowanie). Dzięki zabiegom fluoryzacji zmniejszmy ryzyko wystąpienia próchnicy. Zabieg wykonuje się 1-2 razy w roku, u dzieci co 3-4 miesiące.

Higienizacja w Smile Studio przeprowadzana jest w 4 etapach:

  1. Usuwanie kamienia nazębnego (scaling),
  2. Piaskowanie powierzchni zębów w celu usunięcia wszelkich osadów,
  3. Polerowanie powierzchni zębów diamentowymi pastami,
  4. Lakierowanie zębów preparatami z fluorem.

Jak mogę utrzymać moje zęby w zdrowiu?

  • czyść zęby min. 2 razy dziennie
  • używaj regularnie nitki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
  • regularnie odwiedzaj dentystę - lekarza stomatologa na wizyty kontrolne i usuwanie kamienia z osadem
  • nie pal papierosów
TOP