Stomatologia dziecięca

Najmłodsi pacjenci wymagają szczególnego podejścia. W Smile Studio ogromną wagę przywiązujemy do tego, aby pierwsza wizyta miała charakter adaptacyjny, co pozwoli dziecku zapoznać się z nowym miejscem, z personelem gabinetu oraz z przebiegiem wizyty. Wszystko po to by zyskać zaufanie dziecka a co za tym idzie – owocną współpracę.

Dzieci w naszym gabinecie taktowane są wyjątkowo- mają możliwość oglądania bajek podczas leczenia. Stosujemy bezbolesne znieczulenie komputerowe, gdzie anestetyk podawany jest pod kontrolą mikroprocesora mierzącego ciśnienie w tkankach, co eliminuje nieprzyjemne doznania. Oferujemy kolorowe wypełnienia, a każda udana wizyta kończy się małą nagrodą. Uśmiech naszych najmłodszych pacjentów po zakończonej wizycie jest dla nas największą satysfakcją.

 

Dlaczego warto leczyć zęby mleczne?

  • Próchnica zębów mlecznych atakuje dopiero co wyrżnięte zęby stałe, które są jeszcze słabo zmineralizowane, przez co są bardziej podatne na próchnicę
  • Nieleczone zęby mleczne są często przyczyną dolegliwości bólowych, a wtedy wizyta w gabinecie nie kojarzy się małym pacjentom dobrze
  • Utrata zębów mlecznych w przednim odcinku powoduje nieprawidłowy rozwój mowy i wpływa na negatywnie na samopoczucie dziecka
  • Przedwczesna utrata zębów mlecznych powoduje utratę miejsca w łuku zębowym dla stałych następców i może skutkować koniecznością leczenia ortodontycznego

Najczęściej zadawane pytania?

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty - lekarza stomatologa?

Zwiększając efekty naszej pracy, która ma zaowocować przyjaznym i bezstresowym stosunkiem do stomatologa na cale życie, prosimy o:

  • niewspominanie dziecku o bólu i strachu (np. "Nie bój się, to nie będzie bolało!")
  • niezarażanie dzieci swoim strachem przed stomatologiem
  • opowiadanie przed wizytą o pozytywnych rzeczach (np. "Zobaczymy, jaka miła jest twoja pani doktor"? lub "Ciekawe, jak fajnie jest w gabinecie"?)
  • nieopowiadanie o znieczuleniu w formie igły i strzykawki
  • niestraszenie dentystą, gdy chcemy dziecko zmotywować, np. do mycia ząbków

Jaka jest różnica pomiędzy lakowaniem a lakierowaniem zębów?

Lakierowanie zębów to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego fluor w celu ich wzmocnienia. Lakier pozostaje na zębach przez pewien czas, uwalniając fluor. Zabieg fluoryzacji przeprowadza się po profesjonalnym oczyszczeniu zębów.

Lakowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym polegającym na wypełnieniu bruzd świeżo wyrzniętych zębów trzonowych specjalnym materiałem zwanym lakiem szczelinowym. Lakowanie eliminujemy możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych do oczyszczania miejscach, zmniejszając ryzyko wystąpienia próchnicy. Lakowane mogą być tylko zęby zdrowe, bez próchnicy. Najlepiej jest to zrobić jak najszybciej po wyrznięciu się zęba. Najbardziej lakowania wymagają powierzchnie żujące pierwszych zębów trzonowych („szóstek”).

TOP