Korony zębowe – Poznań

Współczesna stomatologia estetyczna daje ogromne możliwości w zakresie leczenia, uzupełniania ubytków w uzębieniu i przywracania uśmiechowi naturalnego piękna. Jedną z nich są korony porcelanowe. Korony porcelanowe służą do rekonstrukcji zębów, które zostały zniszczone w wyniku np. próchnicy, po leczeniu kanałowym, wyniku starcia lub urazu. Ich kolor, kształt oraz wielkość lekarz dentysta dobiera do reszty uzębienia pacjenta, tak aby wyglądały jak naturalne zęby. Szlachetny i wytrzymały materiał stomatologiczny, z którego wykonane są korony porcelanowe pełnoceramiczne polecamy szczególnie osobom, które pragną uzyskać olśniewający efekt estetyczny uśmiechu.

W Smile Studio Poznań do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. W trakcie wizyty lekarz stomatolog doradza najlepsze rozwiązanie z zakresu odbudowy i uzupełnienia zębów oraz uważnie słucha potrzeb pacjenta. Zaproponować możemy zarówno korony zębowe porcelanowe, mosty jak i założenie implantu zębowego.

Korona zębowa porcelanowa - Poznań

Dla kogo porcelanowe korony zębowe?

Korona porcelanowa jest trwała, nie dotyczy jej problem przebarwień czy zmiany odcienia tak samo jak w przypadku implantu. Materiał ten także nie ulega odkształceniom . Dzięki kompleksowym przebudowom zgryzu przy pomocy koron możemy odtworzyć brakujące tkanki zęba i przywrócić i ich prawidłowy kształt, anatomię oraz funkcję. Korona zębowa może zostać zastosowana miedzy innymi dochodzi do przypadku:

 • złamania lub skruszenia zęba,
 • znacznego zniszczenie zębów (gdy leczenie jest już niemożliwe),
 • gdy ząb jest bardzo osłabiony po leczeniu kanałowym pod mikroskopem,
 • widocznych przebarwień na zębach, których nie można usunąć innymi metodami,
 • braku jednego lub kilku zębów.

Zdarza się, że ząb po leczeniu kanałowym aby nie uległ połamaniu nie może być odbudowany materiałem kompozytowym. W takich przypadkach, u pacjentów w naszym gabinecie Smile Studio Poznań, wykonujemy nakłady bądź korony porcelanowe aby odbudować zniszczone struktury zęba i zapewnić jego funkcjonowanie przez dłuższy okres czasu.

Korony porcelanowe zębowe – dlaczego warto?

Korona zębowa to jedna z dostępnych w Smile Studio Poznań metod z zakresu stomatologii pozwalająca przywrócić piękny uśmiech i prawidłową funkcjonalność zębów. Zalet porcelanowych koron zębowych jest wiele, wśród nich należy wyróżnić:

 • maksymalny komfort na co dzień (korony odczuwane są jak własne zęby);
 • idealne odtworzenie funkcji i wyglądu zęba, który zastępują;
 • łatwość w utrzymaniu higieny jamy ustnej;
 • przy mnogich ubytkach eliminują problem niedokładnego dopasowania (które może się zdarzyć w przypadku uzupełnienia protetycznego),
 • korony są dobrze tolerowane przez organizm,
 • wyglądem dopasowują się do reszty zębów.


Zabieg aplikacji porcelanowych koron zębowych w Poznaniu

W zależności od tego, czy pacjent decyduje się na porcelanową koronę na swoje zęby, czy uzupełnia braki w uzębieniu wybierając implanty potrzebna jest najpierw stomatologiczna wizyta konsultacyjna w naszym gabinecie w Poznaniu. Wykonywane jest na niej badanie stomatologiczne stanu zębów pacjenta, fotografie oraz potrzebne badania radiologiczne oraz pobierany jest wycisk. Dopiero po takiej wizycie, analizie zebranego materiału wykonujemy planowanie leczenia, które jest omawiane na kolejnej wizycie wraz z kosztorysem zabiegu.

Nasi dentyści pomogli już wielu pacjentom odzyskać piękny uśmiech, umów się na wizytę. Zapraszamy na zabiegi i skorzystania z usług Smile Studio Poznań (efekty naszej pracy znajdziesz na https://www.smilestudio.pl/prace/).

TOP