Profesjonalne wybielanie zębów

Piękny biały i zdrowy uśmiech to coś co nas najbardziej ubiera, dodaje uroku oraz pewności siebie. Jednak pojawienie się przebarwień zębów z czasem jest nieuniknione. Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że nasze zęby tracą swoją naturalną biel. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom wybielania, można w łatwy i bezpieczny sposób przywrócić biały uśmiech.

Metody jakie oferujemy w Smile Studio

Profesjonalne wybielanie lampą

Jest najszybszym skutecznym sposobem wybielania zębów. W bezpieczny sposób pozwala na uzyskanie jaśniejszej barwy zębów o kilka odcieni, która utrzymuje się w zależności od nawyków higienicznych i żywieniowych pacjentów od 1 do 3 lat

Wybielanie metodą nakładkową w domu

Metoda nakładkowa jest bezpieczna i skuteczne. Pacjent otrzymuje indywidualnie przygotowane elastyczne nakładki na zęby i żel wybielający do samodzielnego stosowania w domu, według zaleceń lekarza. Czas wybielania wynosi około 2 tygodni i zależy od efektu jaki Pacjent chce uzyskać.

Wybielanie zębów martwych

Zęby leczone endodontycznie często odróżniają się od pozostałych zębów ciemniejszą barwą. Istnieje skuteczny sposób na przywrócenie jaśniejszego koloru zębów martwych poprzez wybielanie ich od środka.

Pytania i odpowiedzi

Jak utrzymać efekt wybielenia zębów?

W celu utrzymania efektów wybielania zaleca utrzymywanie prawidłowej higieny poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, okresowe stosowanie past wybielających, regularne wizyty higienizacyjne oraz wizyty kontrolne. Warto dodać, że dieta ma bardzo duży wpływ na utrzymanie białego uśmiechu (ogranicz produkty barwiące takie jak mocna kawa, herbata czerwone wino). Nie pal papierosów.

Czy wybielanie zębów boli?

W przebiegu i po zakończeniu wybielania może wystąpić przemijająca nadwrażliwość termiczna zębów. Stosowane przez nas preparaty zawierają środki znoszące nadwrażliwość, czego rezultatem jest minimalizacja nadwrażliwości po zabiegowej i maksymalizacja komfortu pacjent.

Jak wygląda przygotowanie do wybielania zębów?

Wybielanie poprzedza zabieg profesjonalnej higienizacji zębów. Zęby powinny być wyleczone z ubytków próchnicowych a wszystkie wypełnienia powinny być szczelne. Wypełnienia i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) nie zmieniają koloru podczas wybielania.

Jak wygląda wybielanie zęba martwego?

Aby móc wybielić ząb od wewnątrz, musi być on prawidłowo wyleczony kanałowo i zabezpieczony. Wkładka z preparatem wybielającym umieszczana jest w komorze zęba, po czym zakłada się szczelny opatrunek na czas od 24 godzin do 3 dni. W razie konieczności zabieg powtarza się 3-4 razy. Kolejnym etapem jest neutralizacja środka wybielającego (trwa to około 1 do 2 tygodni), a następnie wypełnia się komorę zęba wypełnieniem.

Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?

Tak są to:

  • Wiek poniżej 16. roku życia.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Nasilona wrażliwość termiczna zębów.
  • Alergia na jeden ze składników materiałów wybielających.
TOP