Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Poznań

Leczenie kanałowe zębów, czyli leczenie endodontyczne stosuje się, kiedy miazga zęba (potocznie nazywana nerwem),  jest zainfekowana i występuje jej stan zapalny. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona lub nieprawidłowo leczona próchnica. Nie leczenie miazgi zęba może doprowadzić do poważnych powikłań np. ropnia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - korzyści

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu umożliwia dużo lepszy wgląd w pole zabiegowe. Dzięki powiększeniu które może wynieść aż 25 krotność poprawia się szanse na odnalezienie ujść wszystkich kanałów, precyzyjne opracowanie oraz wypełnienie systemu korzeniowego. Dokładniejsze oczyszczenie systemu korzeniowego w zębie zwiększa szanse przetrwania zęba w kolejnych latach. Z myślą o zapewnieniu oczekiwanych efektów w klinice Smile Studio w Poznaniu pacjenci są leczeni z wykorzystaniem modelu Carl Zeiss Extaro 300, zestawu do płynnej gutaperki oraz RVG Carestream.

Nasze gabinety wyposażone są m.in.: najnowszy model mikroskopu stomatologiczny firmy Carl Zeiss Extaro 300, zestaw do płynnej gutaperki oraz RVG Carestream

Leczenie pod mikroskopem krok po kroku

Zabieg rozpoczyna się od kompletnego pozbycia się chorej miazgi z wnętrza zęba, a więc z jego korzenia i komory. Usuwane zostają nerwy i naczynia krwionośne, następnie przy zastosowaniu płynów płuczących i specjalistycznych urządzeń, oczyszcza się i płucze kanały korzeniowe. Kolejnym etapem jest wypełnienie systemu korzeniowego gutaperką (naturalny, termoplastyczny polimer) która jest podgrzewana i zapływa w kanały korzeniowe szczelnie je wypełniając. W zależności od skomplikowania zabieg może być przeprowadzony w trakcie jednej lub większej liczby wizyt (z reguły nie więcej niż 2 wizyty).

Cena leczenia endodontycznego oraz jego trwałość

Koszt zabiegu jest zróżnicowany i zależy od ilości kanałów w zębie. Na cenę zabiegu ma także wpływ czy leczenie przebiega po raz pierwszy (leczenie pierwotne) czy ząb musi być leczony ponownie kanałowo (leczenie powtórne). Warto pamiętać także o tym, że na wieloletnie powodzenie po leczeniu kanałowym ma bardzo duży wpływ szczelna odbudowa zęba. Dobór odpowiedniej metody odbudowy zęba jest uzależniony od ilości pozostałych tkanek własnych zęba i jest przedstawiany pacjentowi na wizycie konsultacyjnej.

"Własny ząb jest zawsze bardziej cenny niż najlepsza odbudowa protetyczna."

TOP