Wybielanie zębów Poznań - cena

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to nieodłączny atrybut wielu ludzi sukcesu i osób z pierwszych stron gazet. Dzięki niemu można podwyższyć pewność siebie, poprawić poziom samoakceptacji i zwiększyć osobistą atrakcyjność. Niestety, wraz z biegiem lat uzębienie przestaje wyglądać tak dobrze i powoli traci swoją barwę. Czy da się jakoś zatrzymać, a nawet odwrócić ten proces? To jak najbardziej możliwe za sprawą zabiegu wykonanego przez dentystę - lekarza stomatologa, wybielania zębów, który możesz wykonać w gabinecie Smile Studio Poznań. Po jego wykonaniu uśmiech wygląda jak dawniej - efekty to białe zęby oraz brak przebarwień. W jaki sposób przebiega zabieg? O tym piszemy poniżej.

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów lampą

Istnieje kilka metod na skuteczne wykonanie zabiegu – omówmy każdą z nich. Wybielanie za pomocą lampy polega na nałożeniu specjalnego preparatu do wybielania na zęby i jego aktywacji czy użyciu specjalnej lampy. Utrzymanie efektu wybielania wynosi ona od 12 do nawet 36 miesięcy. To, jak długo efekt się utrzyma, zależy przede wszystkim od diety oraz higieny jamy ustnej. W naszej klinice w Poznaniu cena wykonania zabiegu wybielania zębów tą metodą wynosi 1199 zł lub jeśli zabieg wykonywany jest wraz z regeneracja szkliwa preparatem Prevdent 1500 zł.

Czas trwania zabiegu w naszym gabinecie to między 90 min- 180 min w zależności od użytych preparatów. Co ważne, zabieg przebiega w pełni bezpiecznie i bez żadnego ryzyka dla pacjenta, o ile przystąpi do niego z pełnym i zupełnie zdrowym uzębieniem – jakiekolwiek ubytki próchnicowe powinny być przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia.

Zębów wybielanie dzięki lampom UV - zabieg w Smile Studio Poznań
Wybielanie nakładkowe - Poznań

Wybielanie nakładkowe

Inna metoda jest określana jako nakładkowa. Polega na tym, że lekarz wykonuje wyciski na podstawie których produkowane są indywidualne dla każdego pacjenta nakładki. Nakładkowe wybielanie zębów przeprowadza się w domu używając specjalistycznych preparatów, które pacjent otrzymuje w gabinecie. Dzięki niej można zauważalnie wybielić uśmiech w ciągu zaledwie kilku dni, jednak trzeba pamiętać, że działa ona wyłącznie na naturalne zęby i nie obejmuje wypełnień czy protez. Uzyskany efekt utrzymuje się przez od 12-36 miesięcy, a jego cena wynosi 800 zł.

Wybielanie martwego uzębienia

Ostatni rodzaj zabiegu obejmuje zęby martwe, które zostały wcześniej poddane leczeniu kanałowemu pod mikroskopem. Zdarza się bowiem, że ich barwa jest wyraźnie inna niż pozostałych, co niekorzystnie wpływa na wygląd pacjenta. W takiej sytuacji warto się zdecydować na wybielanie zębów, aby uśmiech był ładniejszy. W tym celu dentysta wprowadza w strukturę tkanki specjalny preparat i ponawia tę procedurę 2-3 razy, do momentu uzyskania oczekiwanego rezultatu zabiegu.

Efekty zabiegu wybielania zębów - Smile studio Poznań

Jak utrzymać efekt wybielenia zębów?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy tego, w jaki sposób zagwarantować sobie możliwie długie trwanie uzyskanych efektów. Otóż nie da się tego zrobić bez dbania o właściwą higienę jamy ustnej, która powinna polegać na regularnym myciu  zębów dwa razy dziennie, codziennym stosowaniu nici dentystycznej po jedzeniu i używaniu płynów do płukania ust. Na wizycie higienizacyjnej która odbywa się przed wybielaniem pacjent jest instruowany odnośnie metod prawidłowego szczotkowania, nitkowania oraz doboru instrumentów do czyszczenia jamy ustnej

Kolejna kwestia to dieta – chcą utrzymać efekt jak najdłużej, należy ograniczyć lub wręcz wyeliminować spożycie produktów barwiących zęby m.in. takich jak kawa, słodycze, niektóre owoce (borówki, granat, jagody, rodzynki, suszone śliwki), ciemne sosy, kolorowe przyprawy, ciemna herbata czy czerwone wino. Aby wybielone zęby szybko nie utraciły swoje blasku, osoby uzależnione od palenia papierosów powinny z nich kategorycznie zrezygnować, przy okazji z korzyścią dla całego organizmu.

Co trzeba wiedzieć o wybielaniu

Zanim dojdzie do zabiegu wybielania zębów należy mieć pewność, że wszystkie zęby są wyleczone i pozbawione ubytków próchnicowych. Przed zabiegiem wybielania wykonywana jest także pełna higienizacja jamy ustnej obejmująca usunięcie kamienia, osadów (piaskowanie zębów) oraz wypolerowanie.

Wybielanie zębów w Smile Studio Poznań

Jako klinika Smile Studio przyjmujemy pacjentów, którzy chcą poprawić swój uśmiech i sprawić, aby wygląd zębów był atrakcyjniejszy. Każdy zabieg jest dostosowany do konkretnej osoby i poprzedzony odpowiednimi badaniami, tak aby nie obawiać się, czy zostanie prawidłowo oraz skutecznie wykonany i pozwoli na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Na zabieg wybielania zębów można się zapisać telefoniczne, za pośrednictwem wiadomości e-mail lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie WWW w zakładce Kontakt.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

 • ciąża i karmienie piersią,

 • niewyleczona próchnica, która wniknęła w strukturę zęba, obecność rozległych (nieszczelnych) wypełnień, ubytki szkliwa,

 • nieleczone choroby przyzębia, paradontoza, stan zapalny dziąseł,

 • alergia na środek wykorzystywany w danym żelu wybielającym, alergie na środki chemiczne,
  uszkodzenia tkanek jamy ustnej (afty, owrzodzenia, opryszczka i inne) – do momentu wyleczenia.

 • osłabienie organizmu i układu odpornościowego spowodowane leczeniem ciężkich chorób lub zaburzeń np. choroba nowotworowa,

 • uczulenie i większa wrażliwość na światło (przy wybielaniu lampą), leczenie PUVA (Psoralen + promienie UVA) lub inna fototerapia (przy wybielaniu lampą),

 • przyjmowanie jakichkolwiek preparatów fotoaktywnych, zwiększająch wrażliwość na promienie UVA, bez względu na to czy są one sprzedawane na receptę, czy są to preparaty homeopatyczne (np. ziele dziurawca) – (przy wybielaniu lampą),

 • przyjmowanie preparatów żelaza,

 • noszenie protezy tymczasowej akrylowej – może ona zmienić kolor pod wpływem działania żelu wybielającego i lampy.

Stomatologia estetyczna - dlaczego warto wybielać zęby?

Profesjonalne zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej to doskonały sposób na dodanie sobie atrakcyjności. W naszym gabinecie każdy pacjent ma szansę uzyskać piękny, zdrowy uśmiech korzystając z szerokiego pakietu usług dentystycznych. Po wyleczeniu wszelkich ubytków polecamy profesjonalne wybielanie zębów, przeprowadzane z wykorzystaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod, gwarantujących szybkie i w pełni zadowalające rezultaty. Proponujemy kilka zabiegów do wyboru, które dostosowujemy do stanu uzębienia pacjenta.

Jeszcze do niedawna różne formy leczenia z zakresu stomatologii estetycznej wybierały osoby, które ze względów zawodowych musiały dbać o atrakcyjną aparycję. Nadal nasz gabinet stomatologiczny odwiedzany jest przez pacjentów pracujących w branży rozrywkowej, muzycznej, filmowej czy modelingu. Jednak profesjonalne wybielanie jest odpowiednie dla każdej osoby, która chce dobrze prezentować się na co dzień, bez względu na wykonywany zawód. W zależności od wybranej metody zabiegu efekty wybielania można uzyskać po zakończeniu pierwszej wizyty. W trakcie leczenia usuwamy wszelkie przebarwienia, a zęby są jednolicie białe i zachowują naturalny wygląd.

Wybierając wybielanie zębów w Poznaniu, można szybko pozbyć się większości przebarwień, które dotknęły szkliwo każdego zęba. Niekorzystne barwniki są powszechne w składzie żywności i napojów (np. kawy) przyjmowanych na co dzień, dlatego ciężko jest się przed nimi uchronić. Na szczęście nowoczesna stomatologia pomaga całkowicie pozbyć się uciążliwego problemu. Leczenie pozwala nie tylko uzyskać białe zęby, ale też wyeliminować nadwrażliwość.

Poznań wybielanie zębów - szczegółowe informacje

Dla osób decydujących się na profesjonalne wybielanie zębów w Poznaniu cena zabiegu w Smile Studio na pewno będzie przystępna. Ostateczny koszt zależny jest od wybranej metody. Zapewniamy natychmiastowe efekty i krótki czas oczekiwania na wizytę. Leczenie u lekarza stomatologa trwa od godziny do maksymalnie trzech, dzięki temu nie tracisz czasu. Dotyczy to wybielania zębów z wykorzystaniem lampy generującej odpowiednią wiązkę światła. Najpierw na zęby nakłada się specjalny żel, składający się z nadtlenku wodoru, następnie poddawane są one naświetlaniu. Zabieg ten jest bezpieczny i nie wywołuje zmian chemicznych w strukturze zęba.

Na szczególną uwagę zasługuje zabieg laserowego wybielania zębów, cieszące się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Jego zaletą jest m.in. brak nadwrażliwości pozabiegowej, a także znacznie większa precyzja. Nowoczesny laser wykorzystywany jest też do laserowego leczenia próchnicy zębów i innych opcji z zakresu clinic dental care. Pacjenci decydujący się zabieg wybielania w Poznaniu i mający dodatkowe pytania na temat przebiegu czy ceny, mogą kontaktować się z nami za pośrednictwem strony. Możesz również zadzwonić pod nasz numer telefonu: 667 490 940.

Dla osób zamieszkujących Poznań nasza przychodnia stomatologiczna przygotowała też wiele innych, interesujących zabiegów. Zajmujemy się leczeniem z zakresu implantologii, stosujemy nowoczesne korony zębowe i licówki, wykonane z najlepszych materiałów. Oferujemy najlepszych specjalistów z dziedziny chirurgii, stomatologii zachowawczej czy dziecięcej - dzięki temu zabiegi są bezpieczne i komfortowe. Więcej informacji na temat naszej działalności można znaleźć na stronie. Zapraszamy na zabiegi w naszym gabinecie, gdzie stomatolog zajmie się leczeniem i estetyką Twoich zębów.

TOP