Wybielanie zębów - Poznań

Śnieżnobiały uśmiech to nieodłączny atrybut wielu ludzi sukcesu i osób z pierwszych stron gazet. Dzięki niemu można podwyższyć pewność siebie, poprawić poziom samoakceptacji i zwiększyć osobistą atrakcyjność. Niestety, wraz z biegiem lat uzębienie przestaje wyglądać tak dobrze i powoli traci swoją barwę. Czy da się jakoś zatrzymać, a nawet odwrócić ten proces? To jak najbardziej możliwe za sprawą usługi wybielania, którą można wykonać w klinice Smile Studio w Poznaniu. Po jej wykonaniu uśmiech wygląda jak dawniej i znów jest śnieżnobiały. W jaki sposób przebiega zabieg? O tym piszemy poniżej.

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów lampą

Istnieje kilka metod na skuteczne wykonanie zabiegu – omówmy każdą z nich. Wybielanie zębów za pomocą lampy polega na nałożeniu specjalnego preparatu do wybielania i jego aktywacji czy użyciu specjalnej lampy. Utrzymanie efektu wybielania wynosi ona od 12 do nawet 36 miesięcy. To, jak długo efekt się utrzyma, zależy przede wszystkim od diety oraz higieny jamy ustnej. W naszej klinice w Poznaniu cena wykonania zabiegu tą metodą wynosi 1199 zł lub jeśli zabieg wykonywany jest wraz z regeneracja szkliwa preparatem Prevdent 1500 zł.

Czas trwania zabiegu to między 90 min- 180 min w zależności od użytych preparatów. Co ważne, zabieg przebiega w pełni bezpiecznie i bez żadnego ryzyka dla pacjenta, o ile przystąpi do niego z pełnym i zupełnie zdrowym uzębieniem – jakiekolwiek ubytki próchnicowe powinny być przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia.

Wybielanie nakładkowe - Poznań

Wybielanie nakładkowe

Inna metoda jest określana jako nakładkowa. Polega na tym, że lekarz wykonuje wyciski na podstawie których produkowane są indywidualne dla każdego pacjenta nakładki. Wybielanie przeprowadza się w domu używając specjalistycznych preparatów, które pacjent otrzymuje w gabinecie. Dzięki niej można zauważalnie wybielić uśmiech w ciągu zaledwie kilku dni, jednak trzeba pamiętać, że działa ona wyłącznie na naturalne uzębienie i nie obejmuje wypełnień czy protez. Uzyskany efekt utrzymuje się przez od 12-36 miesięcy, a jego wynosi 800 zł.

Wybielanie martwego uzębienia

Ostatni rodzaj obejmuje zęby martwe, które zostały wcześniej poddane leczeniu kanałowemu. Zdarza się bowiem, że ich barwa jest wyraźnie inna niż pozostałych, co niekorzystnie wpływa na wygląd pacjenta. W takiej sytuacji warto się zdecydować na wybielanie, aby uśmiech był ładniejszy. W tym celu dentysta wprowadza w strukturę tkanki specjalny preparat i ponawia tę procedurę 2-3 razy, do momentu uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Efekt wybielanie zębów - Poznań, Smile Studio

Jak utrzymać efekt wybielenia zębów?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy tego, w jaki sposób zagwarantować sobie możliwie długie trwanie uzyskanych efektów. Otóż nie da się tego zrobić bez dbania o właściwą higienę jamy ustnej, która powinna polegać na regularnym myciu dwa razy dziennie, codziennym stosowaniu nici dentystycznej po jedzeniu i używaniu płynów do płukania ust. Na wizycie higienizacyjnej która odbywa się przed wybielaniem pacjent jest instruowany odnośnie metod prawidłowego szczotkowania, nitkowania oraz doboru instrumentów do czyszczenia jamy ustnej

Kolejna kwestia to dieta – chcą utrzymać efekt jak najdłużej, należy ograniczyć lub wręcz wyeliminować spożycie produktów barwiących m.in. takich jak kawa, słodycze, niektóre owoce (borówki, granat, jagody, rodzynki, suszone śliwki), ciemne sosy, kolorowe przyprawy, ciemna herbata czy czerwone wino. Aby wybielone zęby szybko nie utraciły swoje blasku, osoby uzależnione od palenia papierosów powinny z nich kategorycznie zrezygnować, przy okazji z korzyścią dla całego organizmu.

Co trzeba wiedzieć o wybielaniu

Zanim dojdzie do zabiegu wybielania należy mieć pewność, że wszystkie zęby są wyleczone i pozbawione ubytków próchnicowych. Przed zabiegiem wybielania wykonywana jest także pełna higienizacja jamy ustnej obejmująca usunięcie kamienia, osadów (piaskowanie zębów) oraz wypolerowanie.

Wybielanie zębów w klinice w Poznaniu

Jako klinika Smile Studio przyjmujemy pacjentów, którzy chcą poprawić swój uśmiech i sprawić, aby był atrakcyjniejszy. Każdy zabieg jest dostosowany do konkretnej osoby i poprzedzony odpowiednimi badaniami, tak aby nie obawiać się, czy zostanie prawidłowo oraz skutecznie wykonany i pozwoli na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Na zabieg można się zapisać telefoniczne, za pośrednictwem wiadomości e-mail lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie WWW w zakładce Kontakt.

Przeciwwskazania do wybielania

 • ciąża i karmienie piersią,

 • niewyleczona próchnica, obecność rozległych (nieszczelnych) wypełnień,

 • nieleczone choroby przyzębia, paradontoza, stan zapalny dziąseł,

 • alergia na środek wykorzystywany w danym żelu wybielającym, alergie na środki chemiczne,
  uszkodzenia tkanek jamy ustnej (afty, owrzodzenia, opryszczka i inne) – do momentu wyleczenia.

 • osłabienie organizmu i układu odpornościowego spowodowane leczeniem ciężkich chorób lub zaburzeń np. choroba nowotworowa,

 • uczulenie i większa wrażliwość na światło (przy wybielaniu lampą), leczenie PUVA (Psoralen + promienie UVA) lub inna fototerapia (przy wybielaniu lampą),

 • przyjmowanie jakichkolwiek preparatów fotoaktywnych, zwiększająch wrażliwość na promienie UVA, bez względu na to czy są one sprzedawane na receptę, czy są to preparaty homeopatyczne (np. ziele dziurawca) – (przy wybielaniu lampą),

 • przyjmowanie preparatów żelaza,

 • noszenie protezy tymczasowej akrylowej – może ona zmienić kolor pod wpływem działania żelu wybielającego i lampy.

TOP