Implanty

Implant stomatologiczny jest elementem zastępującym korzeń własnego zęba. Wprowadza się go w kość w czasie zabiegu chirurgicznego. Na tak umocowanym implancie wykonuje się indywidualnie do potrzeb pacjenta uzupełnienie protetyczne

Implanty pozwalają na rekonstrukcję brakujących zębów w taki sposób, by pacjent czuł jakby miał własne zęby. To najnowocześniejsza metoda trwałej odbudowy brakujących zębów.

W dzisiejszych czasach to często optymalne rozwiązanie dla pacjentów z brakami zębowymi wszelkiego typu. Zawsze komfortowe i estetyczne. Implant wykonany jest z tytanu, jedynego pierwiastka w przyrodzie posiadającego zdolność osteointegracji, czyli trwałego zrostu z tkanką kostną.

Dlaczego implanty?

Jedynie implanty przywracają komfort na poziomie porównywalnym do użytkowania naturalnych zębów. Pełnią funkcję naturalnego uzębienia zastępując jego funkcje użytkowe i estetyczne.

 • Poprawiają komfort jedzenia, jakiego nie może zapewnić proteza stała.
 • Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych sąsiednich zębów
 • Umożliwiają utrzymanie lepszej higieny zębów w przeciwieństwie do mostów i protez ruchomych
 • Odpowiadają za utrzymanie tkanki kostnej i dziąsła w niezmiennej pozycji
 • Doskonałe dopasowanie protezy lub koron nasadzonych na implanty redukuje ryzyko seplenienia i wad wymowy, jakie towarzyszą zwykłym protezom.
 • Korony na implantach nie różnią się wyglądem od naturalnych zębów i gwarantują piękny wygląd uśmiechu. Poprawiają tym samym samopoczucie i dodają pewności siebie.
 • Pomagają zachować młody wygląd. Ponadto uzupełnienie ubytków sprawia, że skóra na twarzy pozostaje elastyczna, a wokół ust nie tworzy się charakterystyczna sieć zmarszczek.

Przebieg wizyty

 1. Określamy możliwości i wskazania do implantacji oraz przedstawiamy pacjentowi wstępny plan leczenia na podstawie badania klinicznego a także badań dodatkowych (np. zdjęcie panoramiczne).
 2. Wprowadzeni implantu. W zależności od odcinka, w którym wykonano zabieg wykonujemy odpowiednie uzupełnienie tymczasowe w celu zachowania estetyki i funkcji. Są to protezy stałe lub ruchome.
 3. Po 7-10 dniach zdjęcie szwów
 4. Po upływie określonego czasu wgajania się implantów (2-3 miesiące) odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres ok. 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich dla uzyskania optymalnej estetyki.
 5. Pobranie wycisków pod ostateczna pracę protetyczną - korona, most lub proteza
 6. Osadzenie ostatecznej pracy wraz z instrukcją po zabiegową i zaleceniami dotyczącymi prawidłowej higieny.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zbieg implantacji i czy jest bolesny?

Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, więc jest całkowicie bezbolesny. Polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wprowadzeniu w nie tytanowych implantów.  Dla najwyższego komfortu pacjenta nasz gabinet jest wyposażony w komputerowe znieczulenia które są nieodczuwalne. Po zabiegu wypisujemy receptę z środkiem przeciwbólowym i antybiotykiem.

Jaka jest skuteczność zabiegu?

Skuteczność w piśmiennictwie oceniana jest na około 97%.

Jaka jest trwałość implantów?

Górnej granicy trwałości implantów nie ma. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego), jego stanu zdrowotnego. Istotny jest sposób dbania o higienę oraz regularne wizyty kontrolne.

TOP